piątek, 9 stycznia 2009

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyNa aukcji WOŚP można wylicytować obserwacje nocnego nieba amerykańskim teleskopem
Na jednej z aukcji internetowych allegro można wylicytować obserwacje nocnego nieba amerykańskim teleskopem. To wszystko dzieje się z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można wylicytować całonocną sesję obserwacyjną na zdalnie sterownym teleskopie, który znajduje się w stanie Arizona, w USA. Zwycięzca licytacji będzie mógł za pośrednictwem internetu samodzielnie wykonać fotografie dalekiego Wszechświata i w ten sposób obserwować niebo super sprzętem.
Teleskop INO (Ironwood North Observatory) to w pełni zautomatyzowany, zdalny instrument do obserwacji nocnego nieba. Do jego obsługi potrzebny jest tylko jeden komputer podłączony do Internetu. Korzystanie z tego sprzętu dla nas mieszkańców Europy, jest bardzo wygodne, ponieważ ze względu na różnicę czasu który wynosi 6 godzin, obserwacje nocnego amerykańskiego nieba wykonywać można w trakcie dnia.
Teleskop INO wyposażony jest w kamerę CCD i zestaw filtrów, który umożliwia wykonywanie kolorowych fotografii obiektów dalekiego Wszechświata, takich jak spektakularne gromady kuliste, mgławice planetarne czy galaktyki.

Najwyższą kwotą, która jak dotąd została zaproponowana na aukcji jest 405 zł. W licytacji można wziąć udział do środy, 14 stycznia 2009 roku, do godziny 14:13:20. Należy skorzystać ze strony znajdującej się pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=216313.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza